Deneyiminizi Arttıracak En İyi iPhone Uygulamaları

iphone

Akıllı cep telefonları günlük hayatımızın vazgeçilmez parçaları. Herkes en azından bir tane akıllı telefona sahip. Hayatımızı kolaylaştıracak pek çok basit uygulamayı bize başlangıçta sunarlar ama bazı özel kullanımlar için bunlar yetersiz kalır. Cep telefonu kullanımda ihtiyaçlar ve bağlılıklar 2019 gelirken gittikçe artıyor. Appstore'da sonsuz sayıda uygulama var fakat sadece bunlardan bir kaçı ilginizi, paranızı ve en önemlisi zamanınızı hak ediyor.

App Store'da yer alan ve iPhone deneyiminizi arttıracak uygulamaları sizler için derledik:

5 En iyi Verimlilik iOS Uygulamaları

Bu uygulamalar bizim küçük yardımcılarımızdır. Küçük işler yaparlar ama bu işlerin büyük etkileri olur. Hatırlamakta güçlük çektiğiniz şifrelerinizi hatırlar ve sizin için not tutarlar. Pek çok uygulama ve yapabilecekleri pek çok şey vardır:

Senkronize Edin ve Yedekleyin: Dropbox

dropbox

Özellikler

-Ortaklarla kaydedilmiş dosyalar üzerinde çalışabilirisiniz.
-Aldığınız notları PDF formatına çevirebilirsiniz.
-Dosyalar üzerine yorum yaparak iş arkadaşlarınıza geri dönüt verebilirsiniz.
-Dosyaları paylaşabilir, düzenleyebilir ve senkronize edebilirsiniz.

Bir cihazdan bir cihaza dosya aktarmak tam bir baş ağrısıdır. Bütün dosyalarınız senkronize etmenizi sağlayacak bir uygulama kulağa harika geliyor değil mi? Dropbox tam aradığınız şey. İstediğiniz her dosyaya internete bağlanabildiğiniz her yerden ulaşabilirsiniz. En iyi bulut uygulamalarından biri olan bu uygulama ile video ve fotoğraflarınızı da yedekleyebilirsiniz. Kullanımı son derece kolay bir uygulama. İşiniz için dosyaları bir ara koyan harika bir yardımcı.

Dropbox kullanımı ücretsiz bir uygulama olsa da premium seçenekleri vardır.

Yayınlamadan Önce Kontrol Edin: Grammarly Keyboard

grammarly

Özellikler

-İngilizce gramer ve yazım hatalarını kontrol edebilirsiniz.
-Yanlışlarını düzeltir ve doğrulamalar önerir.

Standart otomatik düzeltmeler genelde yeterli değildir ve daha fazlası sorunlara sebep olabilirler. Önemli belgelerde hatalı yazılar veya başvuru yaparken yanlış kelime kullanımı pek çok sıkıntı yaratabilir. Herkes İngilizce grameri C2 seviyesinde bilmek zorunda değil ama "you/your/you're" farkını bilmek size oldukça avantaj sağlayabilir. Kimse paylaştığı tweet'teki küçük bir hata yüzünden utandırılmak istemez. Grammarly, klavye uygulaması ile kurtarıcınız oluyor. Gramer hatalarına, gereksiz kelime kullanımına, yanlış yazımlara ve daha pek çok yazım yanlışına doğrulama öneren bir uygulamadır. Siz yazarken taramasına devam eden bu uygulama ile var olan dosyaları da yükleyerek kontrol ettirebilirsiniz.

Kullanımı ücretsiz olan Grammarly premium üyelik teklifleri de sunmaktadır.

PDF Formatını Kullanın: Adobe Acrobat

adobe acrobat

Özellikler

-PDF formatındaki dosyaları görüntüleyebilir ve düzenleyebilirsiniz.
-PDF formları doldurabilir ve imzalayabilirsiniz.
-Dosyalar hakkında geri dönüt bildirebilirsiniz.
-Dosyaları saklayabilir ve paylaşabilirsiniz.

Bazı durumlarda PDF formatında e-book veya tezleri iPhone'unuzda okumanız gerekebilir. Bunlar üzerine notlar tutmanız gerekebilir. Adobe Acrobat kullanıcalarına PDF formatındaki dosyalar üzerinde çizim, altını çizme gibi pek çok değişiklik yapma imkanı sağlayan bir uygulama. Ayrıca, PDF dosyalarınızı herhangi başka bir uygulamaya ihtiyaç duymadan da paylaşabilirsiniz.

Adobe Acrobat ücretsiz bir iOS uygulamasıdır.

Basit Bir Alışkanlık Takipçisi: Done

done

Özellikler

-Hedefler koyabilir ve bunları takip edebilirsiniz.
-Ayarlanabilir kullanıcı arayüzü.
-CVS datası çıkartabilirsiniz.

Alışkanlık takipçilerinin görevi size yeni bir alışkanlık kazandırmak için günlük olarak kayıt tutarak yeni alışkanlığınıza olan verdiğiniz emeğinizi gözetmenizi sağlar. Ya da buna zıt olarak bağımlılıklarınızdan kurtulmanızda yardımcı olurlar. Bu tarz uygulamar için iPhone çok kullanışlıdır çünkü hemen hemen her zaman elimizin altındadırlar. Ayarlanabilir bir bildirim sistemi alışkanlık kazanmak için çok önemlidir. Done, hedeflerinize ulaşmanız için son derece etkili ve renkli bir uygulama.

Done günde 3 alışkanlık takibine kadar ücretsiz ve daha fazlası için premium paketler sunmaktadır.

Mobil Tarayıcı: Microsoft Office Lens

microsoft office lens

Özellikler

-Yazılı kopyaları dijital hale getirebilirsiniz.
-Bulut sistemlerine yükleme yapabilirsiniz.
-Resimleri ".docx" gibi formatlara çevirebilirsiniz.

PDF formatı iş dünyası için son derece önemlidir. Tarayıcı makineleri büyük ve hareket ettirmenin imkansıza yakın olduğu makinelerdir. Microsoft Office Lens kullanıcılarının gerçek hayattan ekran görüntüsü almasını sağlar. Eski tarz makineleri kullanmadan gerek hayatı dijital ortamlara taşıyabilirsiniz. Bir kaç devlet işi için gerekli olan vesikalık fotoğraflarınızı veya belgeleri rahatlıkla dijital olarak yansıtabilirsiniz.

Microsoft Office Lens bedava bir iOS uygulamasıdır.

5 En İyi iOS Photoshop Uygulaması

Harika fotoğrafı çektiniz ve sıra şimdi bir kaç filtre ile mükemmelleştirmekte. Ama, bunu yapmak için en iyi fotoğraf düzenliyici uygulamalar nelerdir? Her istediğiniz yerine getirebilecek bir uygulama mevcut değil. Sizlere ihtiyacınıza göre en iyisi olan en iyi 5 iPhone fotoğraf düzenleyici uygulamalarını kullanımınız için düzenledik:

Tamamen Ücretsiz: Snapseed

snapseed

Özellikler

-Yüz güzelleştirme ve pozlama.
-Fotoğraf filtre efektleri.
-Eğriler.
-Ayarlama.

Snapseed bir Google LLC ürünüdür. 29 adet araç ve filtreye sahip bir uygulamadır. Hepimiz paylaşılan fotoğrafın arkasında yüzlerce fotoğraf olduğunu biliyoruz. Çok küçük detaylar çokça büyük farklar yaratabilir. Bir fotoğraf üzerinde yaptığınız efektlere çokça zaman harcadıktan sonra bu ayarları tekrar kullanmak isteyebilirsiniz. Yaptığınız efektleri kaydedebilir ve diğer fotoğraflarınız üzerinde kullanabilirsiniz. Snapseed fotoğraf düzenleyeci uygulamalar dünyasında en önde gelenlerdendir.

Hepsi Dahil Düzenleyici: PicsArt

picsart

Features

-Kolaj oluşturucu.
-Bedava stickerlar ve sticker yapıcı.
-Kendi topluluğu.
-Video düzenleme.

Victoria Secret'ta bir melek gibi hissettiğiniz günlerde sivilceniz mutlaka çıkacaktır. En yakın arkadaşınızla fotoğraf çekimlerinizi bitirdikten sonra sıra güzelliğinizi maksimuma çıkarmaya gelir. Tam bu noktada da sivilceler ve siyah noktalar göze çarpar. PicsArt bu sorunlarınızdan sizi kurtarmak için var. Cildinizde istemediğiniz şeyleri silebilir, dişinizi beyazlatabilirsiniz. Yeni bir saç renginin sizde nasıl duracağına merak etmenize gerek yok çünkü bu uygulama ile saç renginizi değiştirebilirsiniz. PicsArt ayrıca kendi içerisinde editlenmiş fotoğrafların paylaşılabileceği bir platforma da sahiptir. Premium versiyonlarında video düzenlemesi de yapabilirsiniz.

PicsArt ücretsiz bir photoshop uygulaması ama pek çok premium pakete de sahiptir.

Düzenleyecilerin Göz Bebeği: VSCO

vsco

Özellikler

-Düzenleme araçları.
-Dahil paylaşma platformu.
-Ayarlanabilir filtreler.

En popüler uygulamalardan biri olan VSCO şık, zarif ve seçkin filtrelere sahiptir. VSCO'nun hazır filtreleri rakiplerine karşı en büyük avantajıdır. Instagram'da solmuş ve yumuşak görünümlü efektleri çok yaygın ve popüler. Fotoğraflarda nostaljik bir hava oluşturmak için harika bir uygulama. Bu uygulama tarafından düzenlenmiş fotoğraflar sanatsal bir hava kazanır.

VSCO ücretsiz bir iPhone uygulaması olsa da bazı düzenleyici araçları için premium paket gerekmektedir.

Efektif Geniş Özelliklere Sahip Düzenleyici: Afterlight 2

afterlight 2

Özellikler

-İleri seviye düzenleme araçları.
-Işık ve toz filtreleri.
-İleri seviye yakınlaştırma.
-Katmanlar.
-Üst üste fotoğraf çekme.
-Yazı ekleme.

Afterlight 2 uygulaması iyi bilinen "Afterlight" uygulamsının tekrar dizayn edilmiş ve kullanışı son derece kolaylaştırılmış halidir. Basit seviyede araçlar ve renk eğrisi düzenleyici gibi çok güçlü düzenleme araçlarına sahiptir. Bu uygulama en ince detayları dahi düzenlemenize sahip olarak fotoğraflarınız en harika hale getirmenize yardımcı olacaktır. Eşsiz bir estetik oluşturmanızı sağlayacak pek çok filtreye ve efekte sahiptir. Her ay yeni bir ücretsiz özellik ekleme sözü de veriyorlar.

Ücretlendirme kalbinizi çalacak. Afterlight 2 sadece 3 dolar ve bundan başka her hangi bir ücret istemiyorlar.

Pricing is the heart stealing for this app. Afterlight 2 is just for $2.99 and there are no hidden fees such as subscriptions and in-app purchases.

Yaratıcı Fotoğraf Düzenleme Stüdyosu: Enlight Photofox

enlight photofox

Özellikler

-Üstün fotoğraf birleştirme.
-Katman katman düzenleme.
-Fotoğraf düzeltme.
-Yazı ekleme.

Editör araçlarıyla yaratıcılığınızı maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz. Artistik ve profesyonel görseller oluşturmak istiyorsanız bu uygulama tam olarak size lazım olan şey. Bir fotoğrafı baş yapıta çevirebilirsiniz. Düzenleme yeteneklerinizi en üst seviye çıkarmanıza yardımcı olabilecek pek çok eğitici ders de uygulama içerisinde mevcut. Parlak fikirlerinizi Enlight Photofox ile iPhone cihazlarınızda gerçeğe çevirebilirsiniz. Grafik tasarım yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz çok kapsamlı bir iOS uygulaması.

Enlight Photofox bedava görsel düzenleme uygulamasıdır ve premium paketleri de vardır.

5 En İyi Fitness ve Antreman iPhone Uygulamaları

Yaz tatili biteli çok oldu. Yüzdük, içtik, pek çok şekerli şeyler yedik, eğlendik. Yaz vücutlarımız kışın pofuduk ayıcıklara döndü. Pek çok uygulama farklı farklı gün planlarıyla fit vücutlara kovuşmamız için mevcut.

Sizler için daha sağlıklı bir hayat yaşamanızı sağlayacak uygulamaları sıraladık:

En İyisi Olmayı Hedefleyin: Nike Training Club

nike training club

Özellikler

-Pek çok ünlü ve sporcu antremanları.
-En iyi koçlardan tavsiyeler.
-Apple Watch uyumu.
-Değiştirebilir antreman programları.

Nike Training Club cep telefonunuzdaki kişisel antrenörünüz. 185'ten fazla ücretsiz dayanıklılık, güç, hızlanma gibi antreman programlarına sahiptir. Hem amatörler hem de profesyonel sporcular için son derece faydalı bir uygulama. Kendinize kısa ve uzun vadeli hedefler koyabilirsiniz. Günlük hayat değişkenlerinize göre ister 2 saat ister 30 dakika antreman yapabilirsiniz. Kim Cristiano Ronaldo veya Serena Williams ile antreman yapmak istemez ki? Ayrıca Kevin Hart ve Michael B. Jordan gibi ünlü isimlerle de antreman yapabilirsiniz.

Fiyat: Ücretsiz. Nike bunca kaliteli premium içeriğe rağmen herhangi bir ücret talep etmiyor.

Daha Sağlıklı ve Aktif Yaşayın: Fitbit

fitbit

Özellikler

-Aktivite kaydı tutma.
-Kalp ritmini takip etme.
-Susuzluk ölçme.
-Antreman kayıtları oluşturma.

Fitbit, günlük aktivite kaydı tutma, uyku süresi, antremanlar ve diğer her şeyin kayıdını tutmak için alanında lider olan bir iPhone uygulaması. Fitbit kaç kalori yaktığınızı, ne kadar iyi uyduğunuzu, kilo değişimlerinizi, katettiğiniz mesafeyi ve pek çok şeyin kaydını tutar. 350,000'den fazla ürün için kalori kayıtlarına sahiptir. Gün içerisinde aldığınız kaloriyi hesaplamak diyetiniz açısından iyidir. Bildirim sistemi motive kalmanızda da çok yardımcıdır.

Ücretsiz bir iPhone uygulamasıdır. Harika bir müşteri desteğine de sahiptir. Problemleriniz hakkında etkin geri dönütler alabilirsiniz.

Fitness Sosyal Medyası: BodySpace

bodyspace

Özellikler

-Profesyonellerden antreman programları.
-Topluluk.
-Fitness takip.
-Apple Health entegrasyonu.

BodySpace hayatları değiştirir. Diğer fitness uygulamalarından farklı olarak bu uygulama size sosyalleşme ve fitness tecrübelerinizi aktarma fırsatı sunar. İster six-pack yapmak isteyin ister kocaman bicepsler yapmak isteyin BodySpace hayalleriniz ve gerçekler arasında köprünüz olacak. Kris Gethin, Lee Labrada gibi atletler spor salonu dostunuz olacak. Ayrıca (bodybuilder.com) market kısmına uygulama içinden ulaşabilirsiniz.

Bu kategori ücretsiz uygulamalardan ulaşıyor ve BodySpace'de bu kurala uyuyor.

Kadınlara Özel Fitness Uygulaması: Workout for Women

workout for women

Özellikler

-Kısa ve etkili antremanlar.
-Herhangi bir alet gerektirmeyen antremanlar.
-Başlangıç seviyesine uygun.
-Apple Health entegrasyonu.

-Short and efficient workouts.
-No equipment needed programs.
-Beginner friendly.
-Apple Health integration.

Yeni başlayanlar için harika bir uygulamadır. İlk defa egzersizlere başlıyorsanız 20 dakikalık bir antreman bitirmek son derece zordur. 7 dakikalık kısa bir ter atma aktivitesi çoğu insan için yeterlidir. Biraz bel inceltmek ve basenlerden yağ eritmek için çok ağır çalışmayı istememek herkesin hakkı. Bu uygulama kadınların istekleri üzerine kurulu. Bikini vücudu, kalça şekillendirici gibi antreman programlarına sahip.

Workout For Woman ücretsiz bir iPhone antreman uygulaması. Vücut hedeflerinize ulaşın hanımlar ama sakın unutmayın, her vücut tipi güzeldir. Vücudunuzla gurur duyun.

Kişisel Dijital Fitness Koçu: PEAR

pear

Özellikler

-Gerçek insan koçlar, robot sesleri değil.
-Olimpiyata katılmış sporculardan antremanlar.
-Performans uyumlu programlar.
-Her seviyeye uygun programlar.
-Apple Health ve Apple Watch entegrasyonu.

Fit olmak PEAR ile çok kolay. Kullanıcalarına gerçek zamanlı kişisel antremanlar ile sıkı değil akıllıca antreman yapmayı sunuyor. Gerçek atletlerle etkileşimli antremanlar yapın. Hayal ettiğiniz vücuda ulaşmak için sınırsız bir antreman kütüphanesi sahiptir. Bu uygulama siz kullandıkça size uygun bir adaptasyon geçirir. PEAR Antreman performansınızı arttırmanıza yardımcı olacak ve emeklerinizin karşılığını fazlasıyla almanıza yardımcı olacaktır.

PEAR Uygulama içi ücretlendirmeye sahip ücretsiz bir iPhone fitness uygulamasıdır.

Benzer Sayfalar

5 Yöntem ile Etkili Bir Web Sitesi Oluşturmak

İçeriğin nasıl oluşturulduğu, tasarımın nasıl kullanıldığı ve eklentilerin ne kadar verimli kullanıldığı web sitenizin verimliliğini arttıran temel olgulardır.

Instagram'da Nasıl Daha Fazla Takipçi Kazanılır: İnsta Oyununuzu Öne Çıkarın

Herkes ister influencer olmak için ister marka kimliği oluşturmak için olsun Instagram'da daha fazla takipçisi olsun ister.

WeTransfer ile Dosya Nasıl Gönderilir?

WeTransfer adından da anlaşılacağı gibi bir dosyalarınızı paylaşabileceğiniz bir internet sitesi.