El yapımı Çanta Üreticisi Monad, Sanal Dünyadaki Yerini Aldı

handmade bag

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Tekstil ve Moda Tasarım bölümü mezunu Gözde Karasoy, modanın merkezi Milan’da bulunan Istituto Marangoni'de yüksek lisans eğitimini tamamlamış. Kendi işinin sahibi olmadan önce tekstil ve moda sektöründe 5 sene çalışarak tecrübe edinmiş. Karasoy, Monad ile kendi markasını oluşturma hayalini gerçekleştirmiş. Marka ismi için favori anime karekteri Monad Proxy ilham kaynağı olmuş. Markasını “Günlük kullanıma uygun, estetik ve şık görünüme sahip, konforu yüksek, sadelikle mükemmelliği yakalayan” el yapımı çantalar tasarlamak ve üretmek amacıyla kurmuş. Günümüzün dijital dünyasında ise online varlığın önemini göz ardı etmeyerek projesine başlarken web sitesini kurmayı da ihmal etmemiş.

“Üretmek, bir şeyler ortaya çıkarmak mutluluk veriyor. Daha fazla üretmek için şevk veriyor ve yaratıcılığı arttırıyor.”

“Monad” El Yapımı Çanta Üreticisi Bir Firma

İsim kökeni Latince’de birlik ve cevher anlamlarını gelen Monad, Karasoy’un girişimleri ile Antalya merkezli olarak faaliyetlerine başlamış bir proje. Yüksek kalitede materyaller ile detayları üzerinde çalışılmış, günlük kullanıma uygun ama estetikliğinden de ödün vermeyen el yapımı çantalar ve küçük taşıma ürünleri tasarlamak ve üretmek amacıyla kurulmuş bir marka.

Kimse gün içinde bir yere giderken görünüşüne çok fazla önem vermiş gibi gözükmek istemez. Her ne kadar o görüntü için uğraşılsa da dışarıdan efor sarf etmeden ulaşılmış bir şıklık imajı yaratılmak ister. Gün içinde değişebilen planlarınızda yanınızdan ayırmadığınız çantanızın sizinle uyumlu olmasını istersiniz. Monad marka olarak, yükselmekte olan şıklık ve sadeliğin bir arada olması trendini kendine misyon edinmiş, Slow Fashion alanında üretim yapan bir marka.

black tote monad bag and a notebook

“Alınan bir çanta ile bağ kurulmasını istiyorum. Aldığımızda senelerce kullandığımız ve özel bir bağ oluşturduğumuz eşyalar vardır. Ürettiğim çantaların da bu özel bağı oluşturmasını hedefliyorum.”

Daha Çok Kitleye Ulaşmak İçin Web Sitesi Olmazsa Olmaz

Artık el broşürlerinin ya da Televizyon reklamlarının yeterliği olduğu bir çağda değiliz. Karasoy da bunun farkında. Çağın gereksinimlerini karşılamak için o da markasını kurarken Vhizo ile web sitesini de kurmuş. Daha geniş kitlelere ulaşabilmek, kurumsal kimliğini edinmek için monadhandmade.com ile internet dünyasındaki şubesini açmış. Vhizo Premium Paket’in sağlamış olduğu SSL güvenlik sertifikası, kişisel e-posta ve daha pek çok avantajı, anında destekleri ile Vhizo’nun kendisi için en ideali olduğunu belirten Gözde Hanım hizmetlerden memnun.

monad handmade homepage

“Daha geniş kitleye ulaşmak ve satışları yükseltmek için web sitesi oluşturmak şarttı. Vhizo ile ekonomik açıdan uygun ve gayet kullanışlı, kullanıcı dostu arayüzüne sahip bir web sitesine sahip oldum.”

Hedef Tasarım Sayısını Arttırmak ve Globalleşmek

Henüz start-up aşamasında olan Monad markasında tasarım sayısını arttırmak Gözde Karasoy’un en büyük hedefi. Slow Fashion alanında ses getirmek için ilk adımları atan Karasoy, web sitesi ile global bir şirket olmakta kararlı.

Pek çok iş girişiminin maliyetinden korktuğu ve zor bir iş olarak gördüğü web sitesi sahibi olmanın aslında ne kadar gerekli ve kolay olduğu konusunda ise Karasoy şunları söylüyor:

“Kurulum aşamasında teknolojiyle çok alakalı olmasam da 3 adımda web sitemi kurdum. İçerik oluşturma ve web sitemi organize etme konusunda Vhizo destek ekibi her soruma kolayca cevap oldu. Tasarımlarını hazırladığım çantaları hızlı bir şekilde web siteme eklemem çok önemli. İstediğim her platformdan giriş yapabildiğim Vhizo yönetici paneli sayesinde beklemeden güncellemelerimi yapabiliyorum. Üstelik bunları yaparken herhangi bir kodlama bilgisine de ihtiyaç duymuyorum.”

Şık çanta tasarımlarına göz atmak için Monad'ın sitesini ziyaret edin.

Siz de işiniz için bir web sitesi kurun.

Benzer Sayfalar

Yemek Sektöründe Başarısını Kanıtlamış Bir İsim: İzzet Sultanyar

Bir mekana gitmeden önce herkesin akıllı telefonlarına sarıldığı günümüzde Sultanyar Kebapçısı da rekabetten geri kalmamak için web sitesini Vhizo ile açarak bir adım öne geçmiş.

Aslım Şimşek Köfte Piyaz Sanal Şubesini Açtı

Yeniliklere açık olan Aslım Şimşek Köfte Piyaz, Vhizo ile açtığı web sitesi ile online şubesini açmış ve rekabette geri kalmamış.

En Kötü 13 Blog Hatası ve Nasıl Düzeltileceği

Blog yazmak organik arama sonuçları için anahtardır. İyi yazılmış ve paylaşılmaya değer blog yazıları web sitelere trafik sağlar.