İşinizi Büyütün: Web Sitesi Sahibi Olmanın 6 Avantajı

people holding a web cartoon

Bir hizmet veya ürün almak için kendi alışkanlıklarınızı düşünün. En son bir restorana gitmek istediğinizde veya dişiniz ağrıdığında telefon rehberine mi baktınız yoksa Google üzerinden aradığınız ürün veya hizmet ve bulunduğunuz şehri mi aradınız ? Büyük ihtimalle Google ile araştırdınız. İnternette bir web sitesi olmayan ya da sadece bir Google+ sayfası olan bir işletme mi size güven verdi yoksa web sitesi sahibi olan, size istediğiniz bilgiyi kolayca sağlayan bir işletme mi güveninizi kazandı ? 21. yüzyılın reddedilemez bir gerçeği olarak tüketiciler alacakları hizmet veya ürünü online olarak araştırmaktadırlar ve online bir varlığı olmayan işletmeler geride kalacaktır.

Potansiyel müşterileriniz de size ulaşabilmek için bir web arama motoru kullanacaktır. Bu sebeple bir web sitesi sahibi olmak işinizi büyütmeniz için gözardı edilemez bir gerçektir.

2019'da işinizi web siteniz ile büyütün. Vhizo olarak size herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmeden kolayca işinizi büyütmenizi sağlayacak bir websitesi oluşturma imkanı sağlıyoruz.

Arama Sonuçlarında Çıkın

Tüketiciler bir hizmet veya ürün alacakları zaman araştırma yaparlar ve bu araştırmaların büyük çoğunluğunu online araştırmalar kapsar.

Eğer işletmenizin bir web sitesi yoksa ve eski yöntem ağızdan ağıza yayılarak yeni müşteriler kazanmayı düşünüyorsanız potansiyel müşterilerinizin çoğunu kaçırıyor olabilirsiniz.

Diyelim ki Antalya’da bir diş kliniğine sahipsiniz. Eğer bir web siteniz yok ise diş sağlığında sorun yaşayan potansiyel müşterilerinizin online olarak yapacağı muhtemel “diş kliniği antalya” araştırmasında gözükmeyeceksinizdir.

google on ipad

Web sitesi sahibi, lokasyon bilgisini sitesine eklemiş ve SEO prensiplerini iyi kullanmış bir başka diş kliniğine potansiyel müşterinizi kaybetmiş olacaksınızdır.

Günümüz dijital dünyasında yeni müşterilere ulaşmanız ve rakiplerinizin gerisinde kalmamanız için web sitesi sahibi olmanız kaçınılmazdır.

Ürününüzü veya Hizmetinizi Tanıtın

Tüketiciler bir hizmet veya ürün almayı düşündükleri zaman sıra araştırma evresine gelir. Artık radyo reklamları çok geride kaldı. [Araştırmalara] (http://www.pardot.com/buyer-journey/) göre tüketicilerin %72’si bir hizmet veya ürün almadan önce online araştırma yapmaktadır.

Müşteri Beklentisi

En önemli madde. Müşteri, iş yapılmasının temelidir ve müşteriler sizden bilgi ister. Araştırmalar her on tüketiciden altısının bir ürün veya hizmet almadan önce hizmet veya ürün alacakları firma veya kişilerin online bir içeriğe sahip olmasını beklediğini ve tüketicilerin neredeyse yarısının direkt olarak firma veya kişinin web sitesini ziyaret ettiğini gösteriyor.

7/24 Açık Bir Şube

open sign

Kimse gece ikide çalışmak istemeyebilir ama bilgi veya ürün için araştırma yapan tüketiciler olabilir. Bir web sitesi sahibi olarak haftanın her günü ve her saati açık bir şube sahibi olursunuz. Müşterileriniz için her zaman ulaşılabilir olursunuz ve ulaşılabilirlik iş yapmak için anahtardır.

Güveninirlik Sağlayın

Gün geçtikçe işletmelerin bir web sitesi sahibi olması yaygınlaşmaktadır. Bir işletme her ne kadar profesyonel iş yapıyor olursa olsun, tüketiciler web sitesi sahibi olmayan işletmelerden uzaklaşmaktadırlar.

Web sitesi sahibi olmak işiniz hakkında tüketici gözündeki meşrululuğunuzu arttırır, güven verir.

Ayrıca web sitesinin güncelliği ve tasarımı da varlığı kadar önemlidir. Örnek vermek gerekirse, 1990lı yıllardan kalma bir HTML websitesine sahip avukat bürosu modern bir web site tasarımına sahip avukatlık bürosu kadar güven veremeyecek ve bunun sonucu olarak kendisine müşteri çekmekte zorlanacaktır. Güçlü bir ilk izlenim oluşturarak güven sağlamak için profesyonel ve modern tasarıma sahip bir web sitesi sahibi olunmalıdır.

Neden Sosyal Medya İşiniz İçin Yeterli Değil

SEO ve sosyal medya hesaplarının bağlantısı tam belirli değildir. SEO internet üzerinde ulaşılabilirliğiniz için şart olan bir prensiptir. Önde gelen iş dergilerinden Forbes dergisinin (waspbarcode.com) üzerinden yaptırdığı araştırmaya göre SEO prensibini uygulamayan işletmeler sebebiyle, var olan işletmelerin sadece %28’ine ulaşabiliyoruz.

Sosyal medya şirketlerinin kompleks ve değişken algoritmaları işletmeleri riske atmaktadır. Takipçilerinize yaptığınız paylaşımlar gözükemeyebilir. Sürekli değişen algoritmalar içinde ulaşılabilirliğinizi kaybedebilirsiniz ve bu konu hakkında yapabilecekleriniz kısıtlıdır.

Elevated Third Yaratıcılık Direktörü Judd Mercer tamamen bir sosyal medya hesabına güvenmektense, sosyal medyanın sahip olunan web siteye destek olmasının işletmeler için en sağlam yöntem olacağını belirtiyor.

ecommerce on mobile phone

Daha önceki başlığımızda da belirttiğimiz üzere tüketici bir hizmet veya ürün alacağı zaman öncelik olarak bir arama motoru kullanır. Bir sosyal medya sitesinin arama bölümünden ihtiyacını aramaz. Bir web sitesi sahibi olmamak, alacağı hizmet veya ürün için Google araştırması yapacak olan tüketicinin araştırma radarına bile girememekle sonuçlanacaktır.

Sosyal medya hesapları üzerinden size ne söylendiğini yönetemezsiniz ama web sitenizde kontrol tamamen sizde olur. Kendinizi nasıl anlatacağınız tamamen size kalır.

Vhizo olarak size marketteki payınızı arttırmak için web sitesi kurma hizmeti veriyoruz. Hemen siz de web sitesi sahibi olun

Benzer Sayfalar

Hukuk Bürolarının Neden Web Sitesi Olmalı

Web sitesi sahibi olmak bir hukuk bürosunun pastadaki payını arttırması için olmazsa olmazıdır. Günümüzde rekabetin içinde kalmak için web sitesi sahibi olmak şarttır.

Premium Paket Avantajları ile Öne Geçin

Vhizo olarak Premium Paket ile öne çıkın.

Müşteri Güveni Kazanmak İçin Kanıtlanmış 5 Yol

Bu blogda, müşterilerinize güven sağlamanız konusunda yardımcı olacak 5 konu başlığı üzerinde duracağız.