Neden İşiniz İçin Kurumsal E-Posta Adresi Gerekir

mailbox

Gmail ve hotmail gibi ücretsiz e-posta sağlayıcılar ile insanlar iletişim konusunda etkili bir yönteme daha sahip oldu. Hemen hemen herkesin artık bir gmail veya hotmail e-posta adresi var. Kişisel kullanımda oldukça işimize yarayan bir iletişim kanalı olduğu şüphesiz. Fakat işiniz için e-posta adresine profesyonel bir yaklaşım sergilemeniz gerekir. Bu blogda iş dünyası söz konusu olduğunda kişisel e-posta adresinin önemi üzerinde duracağız.

Bedava e-posta adresleri bilgisayar korsanları ve daha pek çok kötü niyetli kişiler tarafından kullanıldığı için insanlar bu sağlayıcalardan gelen e-postalara bakmaktan çekinirler. Bu sebeple işiniz için ücretsiz bir e-posta kullanmak itibarınız için olumlu olmayacaktır. Özellikle alan adınızı içeren profesyonel bir e-posta adresi ile müşterilerinize veya potansiyel müşterilerinize güven verirsiniz ve itibar kazanırsınız.

Siz de Vhizo olarak Premium Paket avantajları ile size sağlamış olduğumuz kişisel e-posta adresiniz ile müşterilerinize veya potansiyel müşterilerinize güven verin.

Profesyonel bir e-posta adresine sahip olmanın işiniz için avantajlarını 5 alt başlık altında inceleyebiliriz:

Profesyonel Bir İmaj Oluşturun

business woman

İş dünyasında profesyonel bir imaj sahibi olmak ve bunu korumak çok önemlidir. Kişisel bir e-posta adresi sizi profesyonel gösterecektir. Ücretsiz bir e-posta adresi işinizde tecrübe sahibi olmadığınız izlenimine sebebiyet verebilir. Kişisel e-posta adresiniz ile yerleşmiş ve profesyonel bir iş yaptığınızı açıkça gösterirsiniz.

Güven Verin

Oluşturduğunuz web sitenizde insanlara güven vermeniz gerekir. Alan adınızı içeren bir e-posta adresi üzerinden aldıkları bir e-mail insanlarda güven oluşturur.

Eğer sizin bir diş kliniğine gitmeniz gerekseydi iletişim bilgisinde bilgi@parlaksaglikligulus.com e-posta adresine sahip bir kliniğe mi başvurursunuz yoksa disklinigimelike@gmail.com e-posta adresine mi ? Araştırmalara göre tüketicilerin %65’i kurumsal bir e-posta adresini ücretsiz bir e-posta adresinden daha güvenilir buluyor.

İstenmeyen E-Posta Olmayın

mails

Hemen herkesin kolay ve ücretsiz olmasıyla sayesinde kayıt olduğu ücretsiz e-postalar istenmeyen e-posta yollama amaçlı da kullanılır. Bu sebeple ücretsiz e-posta sağlayacıları pek çok e-postayı filtreler ve gereksiz veya istenmeyen klasörünü düşürür. Ücretsiz e-posta adresiniz ile yollayacağınız e-posta adreslerinin bu klasörlere düşme ihtimali yüksektir. Kendi alan adınız üzerinden aldığınız e-posta adresiniz ile gereksiz klasörüne düşmez, mesajınızı müşteri veya potansiyel müşterilerinize iletirsiniz.

Direkt Web Sitenize Yönlendirin

Kendi alan adınızla almış olduğunuz e-posta adresiniz ile müşterileriniz veya potansiyel müşterileriniz web sitenize yönelebilir ve sizin hakkınızda bilgiye ulaşabilir. Böylelikle kişisel e-posta adresiniz aynı zamanda bir pazarlama aracına da dönüşecektir. Yolladığınız her e-postayla veya kişisel e-posta adresinizi herhangi birine iletişim bilgisi olarak bıraktığınızda reklamınızı yapmış olursunuz.

Amacınıza Yönelik Organize Edin

Kişisel e-posta adreslerinize farklı ve amaca yönelik isimler vererek iletişiminizi kolaylaştırabilirsiniz. İşinizi hafifletmekle kalmaz müşterileriniz veya potansiyel müşterileriniz üzerinde profesyonel bir algı oluşturur ve güven verirsiniz.

schema for organization

Örnek olarak bilgi, satış ve destek için e-posta adresi açabilirsiniz.

bilgi@alanadiniz.com
satis@alanadiniz.com
destek@alanadiniz.com

Bu şekilde organize olmuş bir iletişim ağına sahip olmak müşteri veya potansiyel müşterileriniz üzerinde etkili bir biçimde profesyonel ve güvenilir bir imaj yaratacaktır.

Kurumsal bir e-postaya sahip olmak için web siteniz olmalıdır. Vhizo ile hemen ücretsiz web sitenizi kurun

Benzer Sayfalar

Müşteri Güveni Kazanmak İçin Kanıtlanmış 5 Yol

Bu blogda, müşterilerinize güven sağlamanız konusunda yardımcı olacak 5 konu başlığı üzerinde duracağız.

6 Adımda Mükemmel Alan Adını Seçme Tarifi

Size alan adınızı seçmek için yardıma hazırız. Web sitenize başarılı bir alan adı seçmek için size 6 adımlı bir tarif veriyoruz.

E-Posta Yazarken Yapmamanız Gereken 9 Hata

Bu blogda e-posta yollarken kesinlikle kaçınmanız gereken 9 hatayı listeledik.