Site Bilgilerini Girmek

  1. Menüden “Ayarlar” ögesine tıklayın.
  2. “Site” ögesine tıklayın.
  3. “Site Bilgileri” bölümünde Site Başlığı, Anasayfa SEO Başlığı ve Anasayfa SEO Açıklaması alanlarını doldurun. (bk. Bilmeniz Gerekenler)
  4. “Güncelle” butonuna tıklayın.

Bilmeniz Gerekenler

  • Açılımı “Search Engine Optimization” olan terim sitenizin online popülerliğini arttırmak adına yapılan iyileştirmelerin bütünüdür.
  • SEO sayesinde; Anahtar kelimelerinizde üst sıralarda yer almak, ziyaretçi sayısını arttırmak, siteniz üzerinden sağlanan geri dönüşleri yükseltmek, sitenizin maddi ve manevi değerlerini korumak, marka bilinirliğini yükseltmek, hedef kitleniz ile siteniz arasındaki güveni korumak, reklam performansınızı yükseltmek gibi hedeflere ulaşabilirsiniz.
  • SEO Başlığı: Arama motoru sonuçlarında başlığınız olarak görünecek olan yazıdır. Vhizo ile sayfanızı oluştururken girdiğiniz sayfa başlığı otomatik olarak SEO başlığınızı yaratır. Değiştirmek isterseniz bu alanı düzenleyebilirsiniz.
  • SEO Adresi: Arama motoru sonuçlarında URL alanındaki adresinizdir. Vhizo ile sayfanızı oluştururken girdiğiniz sayfa başlığı otomatik olarak SEO adresinizi yaratır. Değiştirmek isterseniz bu alanı düzenleyebilirsiniz.
  • SEO Açıklaması: Arama motoru sonuçlarında başlığınızın altında görünecek olan açıklama yazısıdır. Zorunlu bir alan değildir.